Skontaktuj się z nami:
793 382 556

MONITORING

Telewizja przemysłowa w firmie MASTERSATMonitoring Częstochowa

Telewizja przemysłowa to jeden z instrumentów nadzoru i ochrony,  polegający na obserwacji wybranego pomieszczenia lub obszaru przy pomocy kamer. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne urządzenia do zbudowania systemu telewizji przemysłowej. Począwszy od rejestratorów i kamer, poprzez obudowy, obiektywy i monitory, a skończywszy na okablowaniu oraz innych akcesoriach CCTV. Oferowany przez nas asortyment to produkty najwyższej jakości, które tworzą zarówno proste systemy monitoringu jak i rozległe, rozbudowane projekty. Monitoring CCTV to obecnie jedno z najskuteczniejszych narzędzi ochrony. Odpowiednio dobrane kamery przemysłowe mogą być instalowane w każdym miejscu; kamery wewnętrzne w domach, biurach, magazynach, z kolei kamery zewnętrzne na ulicach, parkingach, w parkach. Firma MASTERSAT od lat zajmuje się instalacją tego typu urządzeń, posiadamy więc wiedze i doświadczenie, doradzimy jaki rodzaj monitoringu będzie najlepszy właśnie dla Ciebie.

Obecnie na rynku istnieje kilka systemów podglądu wizyjnego, jednak najpopulrniejszymi są systemy analogowe oraz cyfrowe, potocznie zwane IP. Wybór odpowiedniego sprzętu do monitoringu zależy od przeznaczenie obiektu, jego powierzchni użytkowej oraz tego, czy kamery będą instalowane wewnątrz, czy na zewnątrz budynku.

Istotną kwestią jest również efekt, który dzięki kamerom chcemy uzyskać. Należy sprecyzować, czy zależy nam tylko na podglądzie nagrywanego materiału, czy też zarejestrowaniu konkretnych szczegółów, jak rozpoznanie twarzy, numerów tablic rejestracyjnych czy nominałów banknotów. Warto określić też, czy mamy możliwość pociągnięcia okablowania, czy w grę wchodzą tylko kamery bezprzewodowe. Udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania, z pewnością pomoże dobrać odpowiadający naszym potrzebom system monitoringu.

Monitoring analogowy   

Tradycyjny system telewizji przemysłowej (CCTV) opiera się na kamerach analogowych, które za pomocą kabla koncentrycznego lub teleinformatycznego, podłączone są do rejestratora. Ten z kolei wpinany jest do telewizora lub monitora, aby móc obserwować rejestrowany materiał. Rejestrator wyposażamy w dysk twardy i automatycznie nagrywany jest przekaz wideo z kamer. Prosty system analogowy doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, jak np. mieszkanie, kiosk, sklepik, garaż. Oferowane są kamery kopułkowe (w szczególności gdy zależy nam na małych gabarytach i dyskrecji), tubowe (działające często jako „straszak”), obrotowe oraz kompaktowe. Do wyboru są kamery ze stałą lub regulowaną ogniskową obiektywu (w zależności od tego, jaki obszar chcemy monitorować), z różnym zasięgiem pracy w nocy, zależnym od ilości i jakości diod podczerwieni, czy też kamery wandaloodporne, przystosowane do pracy w trudnych warunkach.

Podobnie wygląda sprawa z doborem rejestratora analogowego. Dostępne dziś rejestratory posiadają wiele zaawansowanych funkcji nagrywania. Poza standardowym odtwarzaniem i archiwizacją materiału, można ustawić nagrywanie w oparciu o detekcję ruchu, czy też skonfigurować połączenie z routerem, co daje dostęp do wizji przez sieć internetową. W ofercie są również rejestratory hybrydowe, umożliwiające połączenie kamer analogowych z kamerami cyfrowymi. W praktyce oznacza to wykorzystanie zainstalowanych już urządzeń oraz dołożenie kamer wysokiej rozdzielczości, zapewniających jakość HD w strategicznych lokalizacjach. Zaletą analogowego systemu monitoringu jest możliwość łączenia kamer i rejestratorów różnych producentów, z gwarancją kompatybilności i sprawnego działania. Ponadto system CCTV nie wymaga wielkiego budżetu oraz jest w miarę prosty do samodzielnego montażu.

System monitoringu cyfrowego IP

Kamery IP to nowoczesne urządzenia działające pod protokołem internetowym. Podobnie jak w przypadku kamer analogowych, dostępne są w wersji kopłukowej, tubowej, obrotowej i kompaktowej. Analogicznie dobieramy kamerę do pracy w określonych warunkach, z odpowiednim doświetleniem diod podczerwieni (zawsze można dokupić doświetlający reflektor) i regulacją ogniskowej obiektywu. Jednakże megapikselowe kamery cyfrowe dają najlepszą jakość obrazu, porównywalną do przeskoku technologicznego w telewizji (z obrazu standardowego do obrazu w rozdzielczości Full HD). Mogą mieć wbudowane mikrofony, zapewniając jednocześnie system wideo i audio najwyższej klasy (kamery analogowe nie zapewniają niestety rejestracji głosu, lecz w tym wypadku można dokupić specjalne moduły audio). Dokładność i precyzja wizji jaką dają kamery IP jest w wielu przypadkach nieoceniona, toteż doskonale nadają się do obiektów o dużych powierzchniach, jak np. hale, fabryki, place budowy, parkingi. Ponadto często montowane są w domach, firmach, stacjach benzynowych czy budynkach użyteczności publicznej, jak urzędy czy szkoły. 
Systemy monitoringu cyfrowego pozwalają na przesyłanie wizji na bardzo dalekie odległości, bez utraty jakości obrazu. Innowacyjność monitoringu IP wypiera powoli tradycyjny system CCTV, gdyż szczegółowość nagrywanego materiału ma nierzadko kluczowe znaczenie (np. gdy jest on nieodzownym dowodem w sprawie o kradzież czy przestępstwo). W przeciwieństwie do monitoringu analogowego, zaleca się łączenie kamer z rejestratorami jednego producenta. Tylko wtedy mamy gwarancję sprawnego działania i uruchomienia wielu zaawansowanych funkcji tego sprzętu. Decydując się na zakup systemu monitorowania IP, musimy przeznaczyć nieco większy nakład pieniężny, jednak otrzymujemy dzięki temu sprzęt najwyższej jakości.

Monitoring bezprzewodowy

Kamery cyfrowe dostępne są również w wersji bezprzewodowej. To bardzo praktyczna opcja dla miejsc, w których nie ma możliwości okablowania. Wystarczy mieć dostęp do sieci WI-FI, połączyć urządzenie z routerem oraz odpowiednio skonfigurować. Odległość, na jaką chcemy przesłać sygnał dochodzi do kilkunastu metrów w terenie otwartym, zaś wewnątrz budynku zależy od grubości i rodzaju ścian. Za pomocą bezpłatnych aplikacji mamy zdalny podgląd na urządzeniach mobilnych, co jest niezwykle wygodne i przydatne. Nagrywanie odbywa się za pomocą karty micro SD. Rozwiązanie to szczególnie może sprawdzić się w monitorowaniu pokoju naszych dzieci (tzw. elektroniczna niania), poczekalni u lekarza lub po prostu posłużyć jako gadżet. Komputer, tablet czy smartfon to przecież sprzęt, którym posługujemy się na co dzień, można więc wszystko na bieżąco kontrolować.

Monitoring - duży wybór, wiele możliwości

Współczesny rynek technologiczny oferuje szeroki wybór kamer i rejestratorów. Standardem jest nagrywanie w oparciu o detekcję ruchu, współpraca z systemem alarmowym, podgląd on-line, pozwalający na obserwację i podsłuch nagrywanego obrazu z każdego miejsca na ziemi. Dzięki zainstalowaniu monitoringu możemy nagrywać i archiwizować materiał, który jest dla nas niezwykle cenny, bo dotyczy tego, co chcemy chronić. System monitoringu daje duże poczucie bezpieczeństwa i kontroli otaczającej nas rzeczywistości. Podnosi życiowy komfort, jest wygodny i praktyczny. Firma MASTERSAT zapewnia na terenie Częstochowy  i okolic fachowe doradztwo w doborze i zakupie opowiadającego naszym potrzebom sprzętu a także wykona dla Państwa kompleksowo całą instalację od podstaw. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. 


Wszystkie prawa zastrzeżone. MASTERSAT