Skontaktuj się z nami:
793 382 556
Jesteś tutaj: Aktualności / Nowy dekoder platformy nc+: wifi Premiumbox+

Nowy dekoder platformy nc+: wifi Premiumbox+

Platforma nc+, jako pierwszy operator w Polsce, wprowadza na rynek nowoczesny dekoder z twardym dyskiem i modułem Wi-Fi – wifi Premiumbox+. – Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym oraz bogatym możliwościom, spełni on oczekiwania każdego fana telewizji. Dodatkowym atutem jest jego wyjątkowo atrakcyjny design – czytamy w komunikacie. W dalszej części artykułu prezentujemy zdjęcia nowego dekodera oznaczonego jako ADB NCP-4740SF i podajemy jego specyfikację techniczną.

wifi Premiumbox+ to dekoder PVR ze zintegrowanym twardym dyskiem i wbudowanym modułem Wi-Fi, który umożliwia bezprzewodowe połączenie z Internetem i korzystanie z kolekcji VOD w ramach usługi nc+go TV (wcześniej netVOD+). Dzięki niej klienci zyskują dostęp do kilku tysięcy filmów, seriali i programów w najbardziej popularnych kolekcjach znanych z obecnej oferty nc+. Są to m.in: CANAL+ VOD (filmy i seriale z anteny CANAL+), HBO GO, Player, Kino Świat czy kolekcje autorskich kanałów platformy nc+: Ale kino+, Planete+, Kuchnia+, Domo+, MiniMini+ oraz TeleTOON+.

Kolejne kilka tysięcy pozycji będzie dostępnych już na przełomie listopada i grudnia, dzięki nowym kolekcjom uruchamianym w ofercie nc+. Wśród nich będzie zupełnie nowy serwis Seriale+ (prezentujący tuż po premierze najnowsze odcinki seriali zza oceanu), serwis AXN Now oraz kolekcje takie jak: Filmbox, Kino Polska, Eurosport i Eurosport2, Disney Channel, Disney Junior i Disney XD, Nickelodeon, MTV, Discovery Channel i History.

Platforma nc+ jako technologiczny lider, pierwsza wprowadza nowoczesny dekoder z dyskiem twardym i modułem Wi-Fi. To wyjątkowe, jedyne tego typu urządzenie na polskim rynku – mówi Jarosław Kordalewski, wiceprezes zarządu platformy nc+ ds. technologicznych i IT. – Nasz nowy sprzęt to świetny gwiazdkowy prezent dla każdego fana telewizji. Gwarantują to twardy dysk, bezprzewodowe połączenie z internetem, dające dostęp do bogatych kolekcji VOD, szybki procesor i nowoczesny wygląd – przekonuje Jarosław Kordalewski.

Urządzenie jest wyposażone w twardy dysk o pojemności 500 GB, co pozwala na nagrywanie ulubionych programów oraz korzystanie z funkcji TimeShift (zatrzymywanie i przewijanie oglądanego programu). Dodatkowo możliwa jest wymiana dołączanego dysku na własny i powiększenie miejsca przeznaczonego m.in. na nagrania. Dekoder daje też możliwość jednoczesnego nagrywania i oglądania programów po zastosowaniu odpowiedniej instalacji. Aktywacja dekodera przy umowie na 24 miesiące to koszt 49 złotych, a miesięczna opłata za jego użytkowanie to 5 złotych. Klient może też wybrać jednorazową opłatę w wysokości 199 złotych, zawierającą wszystkie koszty aktywacji i dzierżawy sprzętu.

wifi Premiumbox+1

Dekoder wifi Premiumbox+ daje możliwość oglądania programów w najwyższej jakości obrazu i dźwięku (HD i dźwięk przestrzenny DD 5.1). Dzięki temu programy prezentowane są na ekranie telewizora w znakomitej rozdzielczości obrazu, doskonałej ostrości i z wiernym odwzorowaniem barw. Nowy dekoder zapewnia abonentom nc+ dostęp do kilkuset kanałów FTA oraz stacji radiowych w serwisie Radio+. Po połączeniu dekodera z Internetem możliwe jest także ustawianie zdalnego nagrywania ulubionych programów, m.in. przez stronę www.ncplus.pl. Umożliwia on również korzystanie z usługi Multiroom Standard, czyli oglądania w ramach jednego abonamentu programów na kilku telewizorach jednocześnie (po podłączeniu dodatkowych dekoderów).

wifi Premiumbox+2
Specyfikacja techniczna dekodera ADB NCP-4740SF wifi Premiumbox+:

Dekoder satelitarny:
Zakres częstotliwości wejściowej: 950 do 2150 MHz
Poziom sygnału wejściowego: –65 do –25 dBm
Impedancja wejściowa: 75 Ohm
Zasilanie konwertera: 12,5/19 V, 350 mA max
Sterowanie wysokim pasmem: 22 kHz
Diseqc 1.1
Modulacja: QPSK (DVB-S), 8PSK (DVB-S2)

Bezprzewodowa karta sieciowa:
Standard: 802.11 b/g/n
Zakres: Dual band 2.4/5GHz
Antena: MIMO 2×2

Wideo:
MPEG2 MP@ML, MP@HL
MPEG4 MP@L4.1, HP@L4.1
Format obrazu: 4:3 i 16:9
Rozdzielczość: do 1080p (1920×1080)

Audio:
Zgodny z ISO/IEC 13818-3
MPEG-1, warstwa I i II
Dolby Digital (SPDIF i HDMI),
Dolby Digital+ (HDMI)

System:
Procesor: BCM7241
Pamięć RAM: 1024 MB, 1600 MHz
Flash: 256MB (NAND)

Porty transmisji danych:
USB 2.0 (maks. prąd: 1A)
Ethernet 10/100 BaseT

Pilot:
Protokół transmisji – NEC 38kHz lub 56kHz
Zasilanie – 2 baterie CR2032
Klawiatura – silikonowa, 38 klawiszy
Obsługa telewizora – większość dostępnych na rynku modeli
Sygnalizacja trybu pracy – dioda LED
Funkcje dodatkowe – możliwość programowania, jednoczesne wysyłanie komend do STB i TV

Pozostałe parametry:
Temperatura pracy: +5 C do +40 C
Temperatura przechowywania: –25 C do +65 C
Zasilacz:
napięcie wejściowe 220 – 240V AC 50Hz, 0.6A
napięcie wyjściowe 12V 3A
Masa: 1.5kg
Wymiary: 250 x 61 x 250 mm
Pobór mocy:
podczas pracy: 12.4W
w trybie standby: 0.3W
Ściana przednia i boczna:
Klawisze: P+, P–, standby
Wyświetlacz: czterocyfrowy, wskaźnik LED siedmiosegmentowy
Odbiornik sygnałów pilota: czujnik podczerwieni
Czytnik kart: zgodny z ISO 7816
Złącze USB: typ A
Dioda LED

Ściana tylna:
Wejście anteny satelitarnej 1: typ F żeński
Wejście anteny satelitarnej 2: typ F żeński
Gniazdo Scart: TV
Wyjście HDMI
Wyjście S/PDIF: elektryczne
Gniazdo Ethernet: typ RJ45
Gniazdo zasilania
Złącze USB: typ A

źródło: satkurier.pl

Aktualności

Emitel, operator multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, przypomina o zmianach, które w 2022 roku dotkną odbiorców tej drogi dystrybucji sygnału telewizyjnego.

Instalacja zestawu antenowego w Bełchatowie.

Korzystaj z szybkiego Internetu dzięki tooway

Miło nam poinformować że we współpracy z firmą europasat z Warszawy jako jedyn z głównych dystrybutorów internetu satelitarnego Tooway, mamy przyjemność świadczyć usługi instalacyjne zestawów do internetu Tooway. Zachęcam do małego artukułu na temat samej usługi oraz technologii, wiele informacji można usyskać także u naszych instalatorów. Poniżej podajemy link do strony firmy europasat gdzie mozna się bardzo dużo dowiedzieć o możliwościach tego internetu, pakietach i kosztach z tym związanych. Firma MasterSat świadczy usługi instalacji zestawów tooway na terenie woj. śląskiego, podpisując umowe z europasat macie Państwo zapewniony od nas montaż GRATIS!

Taką jakość ma dzisiejszy monitoring, obraz FullHD na kamerach IP w naprawdę przyzwoitej cenie w stosunku do poprzednich lat. Zobacz naszą instalacje na stawach rybnych w Michałowie koło Secemina


Wszystkie prawa zastrzeżone. MASTERSAT