Skontaktuj się z nami:
793 382 556
Jesteś tutaj: Aktualności / TVP z testami DVB-T2 w czerwcu

TVP z testami DVB-T2 w czerwcu

Jak dowiedziała się redakcja satkurier.pl, 21 kwietnia 2015 roku prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) wydał decyzję zezwalającą na czasowe używanie urządzenia radiowego nadawczego, typu TMV9, wyprodukowanego przez Rohde & Schwarz, w służbie radiodyfuzyjnej w celu przeprowadzenia emisji eksperymentalnej z obiektu RTCN Warszawa / Raszyn na kanale 7 (pasmo VHF) w standardzie DVB-T2. Celem testów jest sprawdzenie standardu cyfrowej emisji naziemnej DVB-T2 pod kątem użyteczności i możliwości wdrożenia w przyszłości przez Telewizję Polską programów w standardzie Ultra HD 4K.

Decyzja wydana przez UKE dotyczy jednak tylko dni 24-30 kwietnia 2015 roku, podczas gdy Telewizja Polska chciała uzyskać pozwolenie na testy trwające cały miesiąc. Jak informuje redakcję satkurier.pl Ośrodek – TVP Technologie, nie było to jednak możliwe ze względu na ciszę konkursową w maju br. związaną z postępowaniem w sprawie MUX 8. W związku z tym Telewizja Polska chce przeprowadzić testy dopiero w czerwcu 2015 roku, po wcześniejszym uzyskaniu odpowiedniego pozwolenia od UKE. Ponadto w czerwcu TVP będzie już dysponowała nowymi kamerami i sprzętem, które zostaną wykorzystane na potrzeby testów.

źródło: satkurier.pl

Aktualności

Emitel, operator multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, przypomina o zmianach, które w 2022 roku dotkną odbiorców tej drogi dystrybucji sygnału telewizyjnego.

Instalacja zestawu antenowego w Bełchatowie.

Korzystaj z szybkiego Internetu dzięki tooway

Miło nam poinformować że we współpracy z firmą europasat z Warszawy jako jedyn z głównych dystrybutorów internetu satelitarnego Tooway, mamy przyjemność świadczyć usługi instalacyjne zestawów do internetu Tooway. Zachęcam do małego artukułu na temat samej usługi oraz technologii, wiele informacji można usyskać także u naszych instalatorów. Poniżej podajemy link do strony firmy europasat gdzie mozna się bardzo dużo dowiedzieć o możliwościach tego internetu, pakietach i kosztach z tym związanych. Firma MasterSat świadczy usługi instalacji zestawów tooway na terenie woj. śląskiego, podpisując umowe z europasat macie Państwo zapewniony od nas montaż GRATIS!

Taką jakość ma dzisiejszy monitoring, obraz FullHD na kamerach IP w naprawdę przyzwoitej cenie w stosunku do poprzednich lat. Zobacz naszą instalacje na stawach rybnych w Michałowie koło Secemina


Wszystkie prawa zastrzeżone. MASTERSAT