Skontaktuj się z nami:
793 382 556
Jesteś tutaj: Aktualności / Nowy abonament RTV: 100 zł rocznie od osób fizycznych, 2000 zł od firm

Nowy abonament RTV: 100 zł rocznie od osób fizycznych, 2000 zł od firm

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawiła swoje propozycje zmian w abonamencie RTV. W planach jest wprowadzenie powszechnej daniny na rzecz mediów publicznych. Ma być ona pobierana jak podatek.

– Dotychczasowa forma finansowania mediów publicznych, czyli abonament dożywa swoich dni – przekonuje przewodniczący KRRiT Jan Dworak. Rada chce, by “składka audiowizualna” pobierana była w oparciu o podatek dochodowy i rejestry PIT, KRUS, ZUS i REGON. Taki system rekomenduje raport KRRiT “Nowy model funkcjonowania mediów w Polsce”.

– To jest system najprostszy i najbardziej efektywny. Media potrzebują według naszych szacunków ok. 2 mld 600 mln zł rocznie. To jest kwota, która pozwoli mediom się zdekomercjalizować – przekonuje przewodniczący KRRiT.

W propozycji KRRiT pojawiają się następujące kwoty składki audiowizualnej:
– ok. 100 zł rocznie (8,33 zł miesięcznie) od osób fizycznych 
– ok. 2000 zł rocznie (166,6 zł miesięcznie) od płatników CIT (firmy) 
– ok. 400 zł rocznie (33,3 zł miesięcznie) od różnych organizacji (np. fundacje i stowarzyszenie prowadzące działalność gospodarczą).

w Polsce W planach jest uwzględnienie ulgi lub całkowitego zwolnienia niektórych osób, np. tych które ukończyły 75 lat.

Zebranymi pieniędzmi zarządzałaby i rozdzielałaby je KRRiT, co miałoby pozwolić na zachowanie niezależności mediów od wpływów politycznych. Dodatkowo w planach pojawiają się propozycje ograniczenia liczby reklam w mediach publicznych. Mówi się o ich ograniczeniu do 4 minut (zamiast aktualnie obowiązujących 12 minut dla wszystkich nadawców).

źródło: www.sat-charts.eu

Aktualności

Emitel, operator multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, przypomina o zmianach, które w 2022 roku dotkną odbiorców tej drogi dystrybucji sygnału telewizyjnego.

Instalacja zestawu antenowego w Bełchatowie.

Korzystaj z szybkiego Internetu dzięki tooway

Miło nam poinformować że we współpracy z firmą europasat z Warszawy jako jedyn z głównych dystrybutorów internetu satelitarnego Tooway, mamy przyjemność świadczyć usługi instalacyjne zestawów do internetu Tooway. Zachęcam do małego artukułu na temat samej usługi oraz technologii, wiele informacji można usyskać także u naszych instalatorów. Poniżej podajemy link do strony firmy europasat gdzie mozna się bardzo dużo dowiedzieć o możliwościach tego internetu, pakietach i kosztach z tym związanych. Firma MasterSat świadczy usługi instalacji zestawów tooway na terenie woj. śląskiego, podpisując umowe z europasat macie Państwo zapewniony od nas montaż GRATIS!

Taką jakość ma dzisiejszy monitoring, obraz FullHD na kamerach IP w naprawdę przyzwoitej cenie w stosunku do poprzednich lat. Zobacz naszą instalacje na stawach rybnych w Michałowie koło Secemina


Wszystkie prawa zastrzeżone. MASTERSAT