Skontaktuj się z nami:
793 382 556
Jesteś tutaj: Aktualności / TVP INFO już kodowane z satelity

TVP INFO już kodowane z satelity

Zgodnie z zapowiedziami Telewizji Polskiej, 7 stycznia 2016 roku niemal równo o północy zakodowany został przekaz kanału TVP INFO dostępny z transpondera platformy nc+ nr 110 satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) o częstotliwości 10,719 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK.

Niekodowany przekaz TVP INFO bez zmian dostępny jest w multipleksie MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, a także dla abonentów dla platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV oraz abonentów sieci kablowych i IPTV.

Warto przypomnieć, że niekodowana emisja TVP INFO z 13°E trwała nieco ponad 12 miesięcy (od 29 grudnia 2014 roku). Wcześniej stacja w wersji częściowo kodowanej, częściowo FTA była dostępna z satelity Astra (19,2°E), jednak TVP całkowicie zrezygnowała z dystrybucji swoich kanałów z satelity Astra z końcem 2014 roku. Były wśród nich m.in. niekodowane kanały TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia. Ponadto 29 grudnia 2014 roku zakodowany został przekaz TVP Kultura na 13°E. W wyniku zmian przeprowadzonych przez TVP na przestrzeni nieco ponad roku, widzowie korzystający z niekodowanego przekazu satelitarnego mają dostęp spośród kanałów TVP jedynie do TVP Polonia z 13°E.

Parametry techniczne TVP INFO:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 110 (10,719 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: TVP INFO
PID V: 169 (MPEG-2/SD)
PID A: 116 (pol)
PID PCR: 169
SID: 4410
PID PMT: 1010
Provider: nc+
Kodowanie: Nagra MA (S4/N3 – nc+, N3 – Cyfrowy Polsat), Conax (HD, n na kartę, Smart HD+, nc+), Viaccess PC 3.0 (Orange)

Co ciekawe do przekazu nie dodano CAID systemu Conax 0x0B00, więc najstarsze karty Telewizji na Kartę SD mogą nie deszyfrować tej stacji (zależy, czy zostały przełączone na 0x0B01, czy nie).

Aktualizacja
Jak zwracają uwagę czytelnicy – zablokowano także dostęp do kanału widzom mieszkającym poza granicami kraju i korzystającym z usługi TVP Stream.

Aktualizacja
Redakcja satkurier.pl dostała informację od przedstawiciela nc+, że TVP Info powinno już działać w ramach ofert prepaid.

źródło: satkurier.pl

Aktualności

Emitel, operator multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, przypomina o zmianach, które w 2022 roku dotkną odbiorców tej drogi dystrybucji sygnału telewizyjnego.

Instalacja zestawu antenowego w Bełchatowie.

Korzystaj z szybkiego Internetu dzięki tooway

Miło nam poinformować że we współpracy z firmą europasat z Warszawy jako jedyn z głównych dystrybutorów internetu satelitarnego Tooway, mamy przyjemność świadczyć usługi instalacyjne zestawów do internetu Tooway. Zachęcam do małego artukułu na temat samej usługi oraz technologii, wiele informacji można usyskać także u naszych instalatorów. Poniżej podajemy link do strony firmy europasat gdzie mozna się bardzo dużo dowiedzieć o możliwościach tego internetu, pakietach i kosztach z tym związanych. Firma MasterSat świadczy usługi instalacji zestawów tooway na terenie woj. śląskiego, podpisując umowe z europasat macie Państwo zapewniony od nas montaż GRATIS!

Taką jakość ma dzisiejszy monitoring, obraz FullHD na kamerach IP w naprawdę przyzwoitej cenie w stosunku do poprzednich lat. Zobacz naszą instalacje na stawach rybnych w Michałowie koło Secemina


Wszystkie prawa zastrzeżone. MASTERSAT