Skontaktuj się z nami:
793 382 556

Aktualności ze świata TV SAT

Każdy, kto ma telefon komórkowy i dostęp do telewizji publicznej, będzie mógł być powiadamiany o potencjalnych zagrożeniach i klęskach żywiołowych. Wynika to z umowy na wprowadzenie Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO), którą w czwartek, 13 listopada 2014 r. podpisali minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki i prezes TVP Juliusz Braun. Umowa umożliwi kontynuację i rozwój projektu poprzez rozszerzenie RSO na wszystkie programy multipleksu trzeciego (MUX 3), a także sukcesywne uzupełnianie systemu o nowe poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Grupa Agora chce powiększyć swoje telewizyjne portfolio. Po szykującej się do startu kulturalno-rozrywkowej stacji TV Zone, telewizji kontentowo-reklamowej CityINFOtv i kanale Stopklatka TV (Stopklatka TV HD), który jest wspólnym projektem Agory i Kino Polska TV, spółka planuje kolejne stacje. Mogłyby one trafić do ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). – Z satysfakcją odnotowaliśmy zmianę stanowiska KRRiT, bo wierzymy, że jest jeszcze na rynku miejsce na nowe naziemne kanały, a my możemy mieć atrakcyjne pomysły w tym zakresie. Jesteśmy zainteresowani rozwijaniem się w tym kierunku, ale na razie nie znamy nawet warunków konkursu na nowe stacje, bo jeszcze ich nie ma. Przeanalizujemy je, kiedy się pojawią – powiedział cytowany przez serwis rpkom.pl Bartosz Hojka, prezes Agory.

Platforma nc+, jako pierwszy operator w Polsce, wprowadza na rynek nowoczesny dekoder z twardym dyskiem i modułem Wi-Fi – wifi Premiumbox+. – Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym oraz bogatym możliwościom, spełni on oczekiwania każdego fana telewizji. Dodatkowym atutem jest jego wyjątkowo atrakcyjny design – czytamy w komunikacie. W dalszej części artykułu prezentujemy zdjęcia nowego dekodera oznaczonego jako ADB NCP-4740SF i podajemy jego specyfikację techniczną.

Platforma nc+ po raz kolejny wzbogaca swoje usługi. Najnowszą propozycją w ofercie jest serwis VOD dostępny na dekoderach: nc+go TV. Umożliwi on abonentom nc+ dostęp do jeszcze szerszej oferty programów na życzenie oraz najlepszych pozycji z anten kanałów platformy nc+.

Kolejny kanał z portfolio Discovery Networks CEEMEA w Polsce będzie dostępny w wysokiej rozdzielczości. Dodanie Discovery Science HD do swojej oferty zapowiedziała sieć kablowa Elsat. Kanał ma pojawić się w pakietach operatora w styczniu 2015 roku. Na razie nie wiadomo, gdzie jeszcze stacja będzie dostępna. Dodajmy, iż Discovery Science to obok Discovery Historia jedyne kanały w portfolio nadawcy, które nie mają na naszym rynku swoich odpowiedników w HD. Przypomnijmy, iż nadawca planował, by całe jego portfolio w Polsce było nadawane w wysokiej rozdzielczości do końca 2014 roku.

10 grudnia 2014 roku na transponderze nr 5 satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) o częstotliwości 11,296 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK pojawiła się kopia muzycznego kanału 4fun.tv dostępnego również z transpondera platformy nc+ nr 110 satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) o częstotliwości 10,719 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK. Przypuszczalnie wkrótce przekaz dostępny ze starych parametrów zostanie zakończony.

Okazuje się, że Telewizja Polska nie zasypia gruszek w popiele i systematycznie działa, by zwiększyć zainteresowanie widzów, także przez rozwój nowych stacji. Prawdopodobnie do końca 2015 roku Telewizja Polska powiększy ofertę kanałów nadawanych w wysokiej rozdzielczości. Wśród nich może znaleźć się TVP Kultura HD (z ew. miejscem w MUX 8), ale bardziej wskazane byłoby szybkie przejście TVP Info do HD. Telewizja Polska podtrzymuje także plany uruchomienia kanału TVP Dokument. Jeszcze nie do końca wiadomo co z TVP HD – miał być TVP Premium HD?

Platforma nc+ umieściła na swoich stronach dokument prezentujący układ listy kanałów na dekoderach operatora od 1 lutego. Zmiany nie są rewolucyjne, ale można dostrzec kilka modyfikacji, które być może zapowiadają w niedalekiej przyszłości nowości.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 1 lutego br., o godzinie 6:00 doszło do zmiany w portfolio BBC Worldwide w Polsce. Obecne już na rynku kanał BBC Knowledge (BBC Knowledge HD) i BBC Entertainment zmieniły się odpowiednio w BBC Earth (BBC Earth HD) i BBC Brit (BBC Brit HD). Nowe stacje zastąpiły u większości operatorów dotychczasowe kanały. Dostęp do nich (w SD i/lub HD) mają więc abonenci platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV oraz wybranych sieci kablowych i IPTV.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 1 lutego br. Discovery Networks CEEMEA dokonało zmian w swoim portfolio na polskim rynku. Obecny już w naszym kraju kanał Animal Planet zmienił się w Discovery Life (logo zmienia się – przez moment jest Animal  Planet, przez moment Discovery Life). Nowa stacja jest dostępna u wszystkich dotychczasowych operatorów, którzy mieli w ofertach Animal Planet. Mogą ją więc odbierać abonenci platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV oraz wybranych sieci kablowych i IPTV. Dodajmy, iż Animal Planet HD dostępny jest w dotychczasowej formule.

Turner Broadcasting System Poland pokazał odświeżony wizerunek kanału Boomerang. Polska jest kolejnym krajem, który wprowadził globalną strategię rebrandingu popularnego kanału dla dzieci. Oprócz nowego logo, nawiązującego stylistyką do logotypu Cartoon Network, fani będą mogli korzystać z nowej strony internetowej i cieszyć się rozrywką z bohaterami legendarnych kreskówek. W 2015 roku na widzów będą czekać premierowe odcinki kultowych seriali, jak również nowości, takie jak: „Inspektor Gadżet”, „Jaś Fasola”, „Kumple z dżungli”, „Be Cool Scooby-Doo”, „Wabbit!” czy „Robin Hood”.

tvn-fabułaKrajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła we wtorek uchwałę w sprawie przyznania koncesji satelitarnej dla stacji TVN Fabuła.  

 

Puls 2 HDW poniedziałek, 23 lutego br. Telewizja Puls rozpocznie nadawanie kanału PULS 2 HD. W pierwszym etapie kanał trafi do oferty największych operatorów kablowych w Polsce, takich jak Vectra i Inea. PULS 2 HD będzie emitował ten sam program, co w wersji SD. Kanał będzie nadawany w standardowej dla polskiego rynku rozdzielczości 1080i.

 

30.09.2014 r. pisaliśmy o tym, że 31 maja 2015 roku wszystkie kanały należące do grupy Polsat zmienią format kompresji obrazu z przestarzałego i nieefektywnego systemu MPEG-2 na rzecz standardu MPEG-4, dającego nowe możliwości i mniejsze zużycie pojemności satelitarnej. Okazuje się, że przesunięto datę zakończenia tego procesu na późniejszy termin. Telewizja Polsat ponownie poinformowała o tym operatorów kablowych. Nie są znane przyczyny, ale domyślać się należy, że proces przejścia z MPEG-2/SD na MPEG-4/SD nie jest taki prosty.

 

elewizja Polsat (należąca do Cyfrowego Polsatu) szykuje się do uruchomienia dwóch nowych stacji – Polsat World i Polsat Film 2. Ten pierwszy ma zastąpić poza Polską Polsat 2, który ma mieć zmodyfikowaną ramówkę – według nadawcy bardziej atrakcyjną dla polskich widzów. Polsat 2 jest obecnie dostępny w Stanach Zjednoczonych (USA), Australii, Nowej Zelandii i w Polsce.

Jak już wcześniej nieoficjalnie informowaliśmy, Telewizja Polska chce przeprowadzić w tym roku testy technologii DVB-T2, następcy DVB-T, który jest aktualnie obowiązującym standardem dla naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. DVB-T2 w połączeniu z kompresją HEVC (następcy MPEG-4) oznaczałoby znaczne oszczędności pasma częstotliwości, co przekładałoby się na uruchomienie nowych programów lub zwiększenie jakości tych dotychczasowych.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 11 maja br. spółka ITI Neovision wprowadziła zmiany w portfolio swoich kanałów z rodziny CANAL+ – ich liczba zwiększyła się z 6 do 8. Na rynku pozostały CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Family i CANAL+ Sport. CANAL+ Film 2 zmienił się natomiast w CANAL+ Seriale, a CANAL+ Family 2 w CANAL+ 1. Ponadto uruchomiono nową stację CANAL+ Discovery i po latach powrócono do kanału CANAL+ Sport 2.

Od 1 stycznia 2016 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 7 zł miesięcznie (podwyżka o 0,50 zł w porównaniu z 2015 rokiem), a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,90 zł miesięcznie (podwyżka o 1,40 zł). Zmiana stawek nie wpłynie na sytuację ekonomiczną osób ustawowo zwolnionych z opłat, znajdujących się w katalogu zawierającym 22 niżej wymienione grupy.

Bez zapowiedzi 8 czerwca pięć kanałów SD na transponderach nc+ przełączono do MPEG-4, co oznacza że kończy się dostęp do nich na dekoderach SD i potrzebne są odbiorniki HD. Dotyczy to stacji: HBO, HBO 2, HBO Comedy, Cinemax i Cinemax 2.

W niedzielę 14 czerwca w godzinach porannych na satelicie udostępniono przekaz regionalnego kanału NTL Radomsko. Stacja pojawiła się w miejscu serwisu testowego identyfikowanego jako Test7 na jednym z transponderów Grupy ITI. Przekaz jest niekodowany, choć wyszukuje się z identyfikatorem systemu Conax.

 

Od października 2015 roku Cyfrowy Polsat będzie świadczył swoje usługi telewizyjne wyłącznie w standardzie kompresji MPEG-4. Rezygnuje tym samym ze starszego i mniej efektywnego systemu MPEG-2. Przejście na MPEG-4 będzie odbywało się etapami, a zakończenie procesu jest planowane na koniec września 2015 roku.

Jak wiemy, Telewizja Polska, EmiTel, Polski Operator Telewizyjny (Polsat i TVN) i Time (Grupa ZPR) złożyły oferty w ramach ogłoszonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) konkursu na operatora MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej (w paśmie VHF). Jak dowiedział się press.pl, ósmy multipleks ruszy najwcześniej w połowie 2016 roku. Potwierdziły się zatem wcześniejsze przypuszczenia.

Nie działa ci większość programów ??? Zgodnie z zapowiedziami operatorów w nocy z 30 września na 1 października 2015 dokonano przełączenia wielu transponderów polskich platform satelitarnych do DVB-S2. Firma Mastersat świadczy usługi aktualizacji list kanałów w dekoderach satelitarnych.

Wiesław Łodzikowski, dyrektor Ośrodka TVP Technologie, poinformował podczas wystawy SAT KRAK 2015 w Krakowie, że Telewizja Polska planuje przeprowadzić w Krakowie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej testy emisji UHD 4K z kompresją HEVC w standardzie DVB-T2. Przypomnijmy, że podobne testy zostały już przeprowadzone w Warszawie.

nc+, która jako pierwsza platforma satelitarna na polskim rynku wprowadziła do oferty kanały Eleven i Eleven Sports, jak już wcześniej pisaliśmy, przedłuża termin bezpłatnego dostępu do nich do 20 października br. Jak informuje operator, po tym okresie zaoferuje je abonentom nc+ posiadającym w swoich pakietach CANAL+ w specjalnej cenie.

Zmiana nazwy z TVP Regionalna na TVP3, poranne pasma śniadaniowe w każdym z oddziałów terenowych, włączenie społeczności lokalnych do współtworzenia telewizji, a docelowo – 16 godzin programów własnych w każdym z 16 regionów – to najważniejsze zmiany, jakie TVP zacznie wprowadzać w OTV już w styczniu 2016 roku.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawiła swoje propozycje zmian w abonamencie RTV. W planach jest wprowadzenie powszechnej daniny na rzecz mediów publicznych. Ma być ona pobierana jak podatek.

W najnowszej ulotce Cyfrowego Polsatu pojawiła się zapowiedź nowego dekodera dla abonentów tej platformy satelitarnej. Jest nim EVOBOX PVR z dyskiem o pojemności 500 GB, możliwością nagrywania do trzech programów jednocześnie i wbudowanym modułem Wi-Fi.

Zgodnie z zapowiedziami Telewizji Polskiej, 7 stycznia 2016 roku niemal równo o północy zakodowany został przekaz kanału TVP INFO dostępny z transpondera platformy nc+ nr 110 satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) o częstotliwości 10,719 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK.

Do 80 kanałów na żywo, tysiące pozycji programowych w kolekcjach VOD, wydarzenia sportowe, strefa CANAL+, strefa dla dzieci i wiele użytecznych funkcji, takich jak: sortowanie, przypomnienia, dostęp do wyemitowanych już programów. To tylko niektóre z możliwości, jakie daje nowa odsłona aplikacji mobilnej nc+ GO. Platforma nc+ w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby klientów, wprowadza możliwość oglądania telewizji na żywo i materiałów na życzenie na urządzeniach mobilnych, w ramach abonamentu. Usługa jest dostępna dla wszystkich abonentów, można z niej korzystać od 11 stycznia 2016 roku.

W dniu 27 kwietnia prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, przy okazji oficjalnego przekazania informacji o 11 meczach Euro 2016 na antenach TVP, podał też bardzo ważną informację dla polskich widzów, że kanał TVP Sport zostanie docelowo udostępniony w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w MUX 3.

W poniedziałek, 1 sierpnia 2016 roku EmiTel uruchomił emisję sygnału multipleksu ósmego MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej na 7 obszarach kraju. Jak informuje EmiTel, do czasu uruchomienia przekazu programów telewizyjnych przez nadawców w MUX 8 emitowane będą plansze kontrolne, które pozwolą na dostosowanie odbiorczych instalacji antenowych i zaktualizowanie listy programów nadawanych w naziemnej telewizji cyfrowej.

7 listopada br. platforma nc+ zaprezentowała promocje świąteczne z nowym dekoderem UltraBOX+. Urządzenie to jest dostępne z wybranymi pakietami, przy czym liczba dekoderów jest ograniczona. Aktywacja kosztuje od 0 zł, miesięczna opłata za dekoder również wynosi od 0 zł. Dotyczy to najwyższych pakietów. Standardowo za aktywację trzeba jednorazowo zapłacić 49 zł plus wnosić miesięczną opłatę w wysokości 15 zł.

Korzystaj z szybkiego Internetu dzięki tooway

Miło nam poinformować że we współpracy z firmą europasat z Warszawy jako jedyn z głównych dystrybutorów internetu satelitarnego Tooway, mamy przyjemność świadczyć usługi instalacyjne zestawów do internetu Tooway. Zachęcam do małego artukułu na temat samej usługi oraz technologii, wiele informacji można usyskać także u naszych instalatorów. Poniżej podajemy link do strony firmy europasat gdzie mozna się bardzo dużo dowiedzieć o możliwościach tego internetu, pakietach i kosztach z tym związanych. Firma MasterSat świadczy usługi instalacji zestawów tooway na terenie woj. śląskiego, podpisując umowe z europasat macie Państwo zapewniony od nas montaż GRATIS!

Emitel, operator multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, przypomina o zmianach, które w 2022 roku dotkną odbiorców tej drogi dystrybucji sygnału telewizyjnego.

Aktualności

Emitel, operator multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, przypomina o zmianach, które w 2022 roku dotkną odbiorców tej drogi dystrybucji sygnału telewizyjnego.

Instalacja zestawu antenowego w Bełchatowie.

Korzystaj z szybkiego Internetu dzięki tooway

Miło nam poinformować że we współpracy z firmą europasat z Warszawy jako jedyn z głównych dystrybutorów internetu satelitarnego Tooway, mamy przyjemność świadczyć usługi instalacyjne zestawów do internetu Tooway. Zachęcam do małego artukułu na temat samej usługi oraz technologii, wiele informacji można usyskać także u naszych instalatorów. Poniżej podajemy link do strony firmy europasat gdzie mozna się bardzo dużo dowiedzieć o możliwościach tego internetu, pakietach i kosztach z tym związanych. Firma MasterSat świadczy usługi instalacji zestawów tooway na terenie woj. śląskiego, podpisując umowe z europasat macie Państwo zapewniony od nas montaż GRATIS!

Taką jakość ma dzisiejszy monitoring, obraz FullHD na kamerach IP w naprawdę przyzwoitej cenie w stosunku do poprzednich lat. Zobacz naszą instalacje na stawach rybnych w Michałowie koło Secemina


Wszystkie prawa zastrzeżone. MASTERSAT