Skontaktuj się z nami:
793 382 556
Jesteś tutaj: Aktualności / Terminy przełączeń sygnału DVB-T na DVB-T2 w Polsce

Terminy przełączeń sygnału DVB-T na DVB-T2 w Polsce

Aby mieć możliwość stałego odbioru sygnału telewizji naziemnej musimy pamiętać, że niedługo nastąpią zmiany w jej nadawaniu. Obecnie wykorzystywany standard emisji DVB-T zostanie zastąpiony nowszym, oferującym nowe możliwości standardem DVB-T2. Aby odbierać telewizję w nowym standardzie musimy się upewnić, że nasz telewizor ma odpowiednie parametry. Przełączenia sygnału będą miały miejsce w pierwszym półroczu 2022 roku jest więc czas na przygotowanie się, w tym ewentualną wymianę telewizora - informuje Emitel. Wcześniej, sygnał w nowym standardzie DVB-T2/HEVC będzie udostępniany w wybranych obszarach kraju w ramach emisji testowych

 

 

 

 

 

Przełączenia sygnału telewizyjnego DVB-T na DVB-T2 podzielono na cztery etapy:

Etap I - 28 marca 2022 roku

Etap II - 25 kwietnia 2022 roku

Etap III - 25 maja 2022 roku

Etap IV - 27 czerwca 2022 roku


 

Zmiany dotkną emisji ogólnopolskich multipleksów MUX-1, MUX-2, MUX-3 oraz MUX-4. Na chwilę obecną nie przewiduje się zmian w emisji MUX-8, który nadawany jest w paśmie VHF. Przypomnijmy, że oprócz zmiany standardu transmisji sygnału z DVB-T na DVB-T2, zmieni się również wykorzystywany kodek wideo (z H.264/AVC na H.265/HEVC), a do aktualnie dostępnych ścieżek audio (MPEG Audio, Dolby Digital+/E-AC3) może dołączyć ścieżka w nowej kompresji AC4.

 

O powodzie zmian w nadawaniu sygnału naziemnej telewizji cyfrowej opowiada przygotowany przez Emitela film edukacyjny.

LINK DO FILMU

 

źródło: sat-charts.eu / Emitel


dddgffhffhgAby mieć możliwość stałego odbioru sygnału telewizji naziemnej musimy pamiętać, że niedługo nastąpią zmiany w jej nadawaniu. Obecnie wykorzystywany standard emisji DVB-T zostanie zastąpiony nowszym, oferującym nowe możliwości standardem DVB-T2. Aby odbierać telewizję w nowym standardzie musimy się upewnić, że nasz telewizor ma odpowiednie parametry. Przełączenia sygnału będą miały miejsce w pierwszym półroczu 2022 roku jest więc czas na przygotowanie się, w tym ewentualną wymianę telewizora - informuje Emitel. Wcześniej, sygnał w nowym standardzie DVB-T2/HEVC będzie udostępniany w wybranych obszarach kraju w ramach emisji testowych
Aktualności

Telewizja Polska informuje, że w połowie grudnia 2023 roku zmieni się standard nadawania kanałów na MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC. Jednocześnie TVP Historia i TVP3 przejdą na rozdzielczość HD. Są to dwa ostatnie kanały na tym multipleksie, które nie nadawały dotychczas w HD (widzowie mogą już odbierać TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info HD i TVP Sport HD). Przełączenie MUX 3 na DVB-T2/HEVC odbędzie się w 2 etapach i będzie poprzedzone ogólnopolską kampanią informacyjną, która wystartuje pod koniec listopada.

Emitel, operator multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, przypomina o zmianach, które w 2022 roku dotkną odbiorców tej drogi dystrybucji sygnału telewizyjnego.

Instalacja zestawu antenowego w Bełchatowie.

Korzystaj z szybkiego Internetu dzięki tooway

Miło nam poinformować że we współpracy z firmą "bigblu" jako jeden z głównych dystrybutorów internetu satelitarnego Tooway, mamy przyjemność świadczyć usługi instalacyjne zestawów do internetu Tooway. Zachęcam do małego artukułu na temat samej usługi oraz technologii, wiele informacji można usyskać także u naszych instalatorów. Poniżej podajemy link do strony firmy "bigblu" gdzie mozna się bardzo dużo dowiedzieć o możliwościach tego internetu, pakietach i kosztach z tym związanych. Firma MasterSat świadczy usługi instalacji zestawów tooway oraz serwisu na terenie woj. śląskiego.


Wszystkie prawa zastrzeżone. MASTERSAT